Ваш ліміт для скачування в режимі демодоступу вичерпано. Передплатіть доступ, щоб продовжити

Добірка корисних матеріалів для КНП

Зібрали для вас консультації, рішення робочих ситуацій та потрібні зразки для роботи закупівельника КНП

Редакція системи «Експертус Держзакупівлі»
Цифрове видавництво Експертус

Враховуємо скасування ГК

Дії державних, комунальних підприємства та ОМС після скасування Господарського кодексу

Перегляньте вебінар і дізнайтеся:

  • Що змінює для державних, комунальних підприємства та установ скасування Господарського кодексу
  • Чи впливає скасування Господарського кодексу на закупівлі
  • Що робити підприємствам та їхнім засновникам після 28 серпня: алгоритм + таймінг

Проводимо обов’язкові закупівлі в е-каталозі

Закупівля ліків та медвиробів на 50 тис. грн і більше: чи обов’язково через Prozorro Market

Закуповувати фармацевтичну продукцію та медичні вироби на суму 50 тис. грн і більше потрібно тільки через Prozorro Market?

>>Дізнатися

Закупівля ліків та медвиробів з Переліку на суму до 50 тис. грн: чому не завжди за прямим договором

Лікарні необхідно закупити вату, яка є в переліку для здійснення закупівлі через е-каталог. Очікувана вартість становитиме біля 5 тис. грн. Чи потрібно проводити закупівлю через е-каталог? Чи можна просто укласти прямий договір?

>>Дізнатися

Чи може медзаклад закуповувати ліки не через запит пропозицій, а одразу на відкритих торгах

Чи може замовник закуповувати лікарські засоби, вартість яких становить понад 50 тис. грн та які передбачені Постановою № 686, не через запит пропозицій постачальників в електронному каталозі, а одразу на відкритих торгах з особливостями?

>>Дізнатися

Додаткова закупівля ліків органом охорони здоров’я: коли можливі відкриті торги

Заклад охорони здоров’я має потребу в закупівлі лікарських засобів код ДК 021:2015 — 3360000-6 Фармацевтична продукція на суму 7 800,00 грн. У 2023 році загальна сума закупівель без використання ЕСЗ за цим кодом становить 98 тис. грн. Як провести закупівлю за кодом 3360000-6 Фармацевтична продукція на суму 7 800,00 грн — використати запит пропозицій постачальників або відкриті торги? Чи правомірно закупити лікарські засоби шляхом проведення відкритих торгів?

>>Дізнатися

Чи обов’язково купувати через електронний каталог ліки, які виготовляють в аптеці

Медичний заклад хоче закупити ліки з екстемпорального переліку, що виробляють в аптеці. Проте МНН деяких з них є у переліку з додатка 1 до Особливостей. Наприклад: флуконазол 0,005 глюкоза 0,1 № 50; фолієва кислота 0,0005 глюкоза 0,1 № 10; дексаметазон 0,0001 глюкоза 0,1 № 10; фуросемід 0,001 глюкоза 0,1 № 10; розчин натрію хлориду 10%, 200 мл. Чи має право уповноважена особа (УО) проводити таку закупівлю на відкритих торгах, а в предметі закупівлі прописати «екстемпоральна рецептура»?

>>Дізнатися

Чи можна збільшувати очікувану вартість ліків з Переліку під час повторного запиту пропозицій

В закладу охорони здоров’я не відбувся запит пропозиції постачальників, оголошений для закупівлі фармацевтичної продукції віповідно до переліку з додатку 1 до Особливостей. Замовник планує оголошувати повторно запит пропозицій, проте змушений збільшити очікувану вартість закупівлі. Чи можна?

>>Дізнатися

Додаткова закупівля до 50 тис. ліків і медвиробів: як проводити

У замовника виникла потреба закупити ємності для забору сечі, бинт гіпсовий, лезо для скальпеля (код ДК 021:2015 — 33140000-3 Медичні матеріали) на суму менше ніж 50 тис. грн. За цим кодом ДК на початку року замовник провів відкриті торги з особливостями. Проте товари, зазначені вище, не були внесені до закупівлі, оскільки потреби в них не було. Після 7 липня, з огляду на зміни в Особливостях, ці товари потрібно закупити з використанням електронного каталогу. Чи може замовник в цій ситуації керуватися абзацом 3 пункту 15 Особливостей і закупівлю за цим кодом ДК провести прямим договором?

>>Дізнатися

    Розрахунок очікуваної вартості для закупівлі ліків та медвиробів в е-каталозі та поза ним 

    Як замовнику зі сфери охорони здоров’я порахувати очікувану вартість для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів в електронному каталозі та обрати спосіб закупівлі, якщо частини із номенклатурних позицій немає в додатку 1 до Особливостей?  

    >>Переглянути відеорішення

    Закуповуємо потрібні послуги

     Чи оплачуватиме власник компослуги та енергоносії КНТ

    Особливості володіння й користування комунальним майном на праві узуфрукта передбачають, що комунальне некомерційне товариство (КНТ) зобов’язане оплачувати витрати, пов’язані з утриманням, користуванням та обслуговуванням майна, щодо якого власник установив узуфрукт. Чи зможе засновник виділяти кошти на оплату енергоносіїв після перетворення КНП на КНТ?

    >>Дізнатися

     Чи обов’язково встановлювати 10 років гарантії на капремонт рентгенографічної системи

    >>Дізнатися

     Закупівля наркотичних засобів: який код ДК 021:2015 вибрати

    Чи можна для закупівлі наркотичних засобів використати код ДК 021:2015 — 33600000-6 Фармацевтична продукція? Чи потрібно використовувати код 33660000-4 Лікарські засоби для лікування хвороб нервової системи та захворювань органів чуття (33661200-3 — Анальгетичні засоби), адже морфін та трамадол належать до опіумних анальгетиків.

    >>Дізнатися

     Чи зазначати код НК 024:2023 під час закупівлі реагентів для наукових досліджень

    Державна установа має  клінічну та наукову базу. Всі лікарські засоби, вироби медичного призначення — лабораторні реактиви та реагенти — установа закуповує за КЕКВ 2220, а реагенти для наукових цілей — за КЕКВ 2210. Чи зазначати код НК 024:2023 щодо реагентів для наукових досліджень, які установа закуповує за КЕКВ 2210? 

    >>Дізнатися

     Зберігання і транспортування вакцин із дотриманням холодового ланцюга

    Що змінив Наказ № 1682? Які сучасні стандарти організації імунопрофілактики? Які нові вимоги до документації? Як контролювати умови зберігання й транспортування?

    >>Дізнатися

    Закуповуємо харчування

    Організація харчування в закладі освіти: які документи мають бути на харчоблоці

    Пояснимо, які документи мають бути на харчоблоці закладу освіти. Тож під час перевірки організації харчування в закладі почуватиметеся впевненими, що все зробили правильно і не боятиметеся зауважень інспектора Дежпродспоживслужби

    >>Дізнатися

    Закупівля овочів: ураховуємо законодавчі вимоги та сезонність

    Як визначити предмет закупівлі овочів і коли потрібно вказувати номенклатурні позиції? У яких випадках замовник зобов’язаний скористатися електронним каталогом, а коли достатньо прямого договору? Як урахувати сезонність, щоб не переплатити? 

    >>Дізнатися

    Закупівля продуктів харчування та визначення КЕКВ

    Як правильно визначити предмет закупівлі та обрати її вид? Як не помилитися з КЕКВ і дотриматися вимог щодо видатків? 

    >>Дізнатися

    Зміна ціни в договорах про закупівлю продуктів харчування

    Як боротися з проблемами, що виникають під час закупівлі продуктів харчування? Які вимоги до встановлення механізму зміни ціни в договорі про закупівлю продуктів харчування? Як уникнути укладання додаткових угод про зміну ціни товару з порушенням? Які підтвердні документи використовувати? Який орган має право підтверджувати коливання ціни на ринку? 

    >>Дізнатися

    Закупівлі продуктів харчування: що пояснює Мінекономіки

    >>Дізнатися

    Закупівля продуктів харчування за кошти субвенції за нагальною потребою: що врахувати

    Замовник проводить закупівлю за постановою КМУ «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових 1-4 класів закладів загальної середньої освіти у 2024 році» від 04.10.2024 № 1145. Закупівля в Prozorro Market за запитом пропозицій постачальників не відбулася. Оголошувати нову  немає часу. Замовник планує укласти прямий договір за нагальною потребою. Чи можливо? 

    >>Дізнатися

    Закупівля продуктів харчування з додатка 2 та інших: чи можна разом в каталозі

    Замовник на початку року провів відкриті торги для закупівлі різних продуктів харчування — за різними кодами ДК за четвертою цифрою. Наразі потрібно провести нову закупівлю цих продуктів. Проте тепер частину продуктів містить Додаток 2 до Особливостей, а решти в цьому Додатку немає. Зокрема, потрібно придбати для харчування дітей фрукти за кодом ДК 03220000-9 — Овочі, фрукти та горіхи. У Додатку 2 із фруктів є тільки яблука. Як бути? Чи можна інші фрукти (як і інші продукти) закуповувати в електронному каталозі, а не на відкритих торгах?

    >>Дізнатися

    Чи можна одночасно проводити закупівлю різних продуктів харчування у Prozorro Market

    Останні зміни до Особливостей зобов’язали замовників закуповувати продукти харчування через Prozorro Market. Чи можна закупити продукти з різними кодами ДК 021:2015 в межах однієї закупівлі?

    >>Дізнатися

    Закупівля за кошти субвенції на харчування: чи сумувати з вже укладеним договором

    У замовника є діючий договір на харчування для пільгових категорій учнів, укладений за результатами відкритих торгів. Тепер йому виділяють кошти субвенції для харчування учнів перших –  четвертих класів. Чи потрібно сумувати предмет закупівлі з уже закупленим? Якщо потрібно, то чи можна на час проведення торгів укласти прямий договір за підпунктом 4 пункту 13 Особливостей, щоб виконати вимоги постанови КМУ від 04.10.2024 № 1145?

    >> Переглянути відеорішення

    Враховуємо джерело фінансування

    Чи можна змінити джерело фінансування, коли укладаєте договір про закупівлю

    Чи можна під час укладання договору з переможцем внести уточнення до договору щодо суми за джерелами фінансування? Чи не буде запитань з боку казначеїв до річного плану, де не зазначені КЕКВ та інша розбивка джерел фінансування? Можливо, у цій ситуації замовнику потрібно відмінити тендер на підставі підпункту 2 пункту 50 Особливостей?

    >>Дізнатися

    Чи зазначати в договорі про закупівлю джерела фінансування, КПКВ, КЕКВ

    Чи потрібно у договорі про закупівлю зазначати джерела фінансування, КПКВ, КЕКВ? Чи можна у додатковій угоді до договору про закупівлю визначити джерела фінансування, КПКВ та КЕКВ? 

    >>Дізнатися

    Зміна джерела фінансування у договорі: чи складати протокол УО для зміни річного плану

    Як сформувати умови договору, оплату за яким проводитимете частково за власні кошти, а частково за бюджетні?

    >>Дізнатися

    Як КНП попросити власника про фіндопомогу: алгоритм і зразок звернення

    Як КНП звернутися до власника, щоб отримати додаткове фінансування?

    >>Дізнатися

    Чи можна придбати продукти для покращеного харчування військових за кошти від НСЗУ

    >>Дізнатися

    Закупівля за благодійні кошти автомобіля для ЗСУ: чи застосовувати закупівельне законодавство

    Лікарня хоче за благодійні кошти купити вживаний автомобіль для ЗСУ. Як проводити таку закупівлю? Через систему Prozorro чи за допомогою якогось іншого рішення?

    >>Дізнатися

      Використовуємо готові зразки

      Дотримуємо законодавства

      1. Добірка ДСТУ для харчових продуктів

      2. СОП «Передавання медичних відходів суб’єкту господарювання у сфері управління відходами»