Ваш ліміт для скачування в режимі демодоступу вичерпано. Передплатіть доступ, щоб продовжити

Добірка корисних матеріалів для закладів освіти

Зібрали для вас консультації, рішення робочих ситуацій та потрібні зразки для роботи закупівельника закладу освіти

Редакція системи «Експертус Держзакупівлі»
Цифрове видавництво Експертус

Враховуємо скасування ГК

Дії державних, комунальних підприємства та ОМС після скасування Господарського кодексу

Перегляньте вебінар і дізнайтеся:

  • Що змінює для державних, комунальних підприємства та установ скасування Господарського кодексу
  • Чи впливає скасування Господарського кодексу на закупівлі
  • Що робити підприємствам та їхнім засновникам після 28 серпня: алгоритм + таймінг

Закуповуємо за Національною програмою інформатизації

 Погодження проєктів НПІ: відповідаємо на запитання

Як не пропустити строк погодження проєкту? Коли потрібно інформувати, а коли — проходити експертизу? З якого моменту договір вважають укладеним; чи потрібно погоджувати закупівлю на ноутбуки, і як діяти, якщо немає ідентифікатора в ЕСЗ? Куди подавати документи, що зазначати в обґрунтуванні та яка відповідальність за порушення?

>>Дізнатися

 Чи можна в е-каталозі обрати товар з позначкою «НУШ» для закупівлі не за кошти субвенції

Замовник планує закупити інтерактивну панель на суму понад 100 тис. грн за кошти місцевого бюджету. У профілі електронного каталогу найбільш відповідний товар за технічними характеристиками має позначку «НУШ». Параметри інших товарів без позначки «НУШ» в електронному каталозі не мають готових профілів, налаштування яких підходить замовнику. Чи можна використовувати профіль із позначкою «НУШ» для закупівлі товару на інші потреби, не пов’язані з реалізацією проєкту НУШ?

>>Дізнатися

 Добірка ДСТУ та НД ТЗІ для погодження проєктів НПІ

Готуєте проєкт у межах Національної програми інформатизації? Скористайтеся добіркою нормативних документів, що визначають вимоги до технічного захисту інформації, порядку створення систем захисту та проведення експертизи. Вони стануть у пригоді для обґрунтування рішень у технічному завданні та під час погодження проєкту

>>Скористатися добіркою

Закуповуємо за кошти субвенції 

 Що і коли можна закуповувати за кошти освітньої субвенції

Як використовувати кошти освітньої субвенції? Які заклади освіти можуть нею скористатися? Куди не можна спрямовувати кошти субвенції? Що робити із залишками субвенції в кінці бюджетного періоду? 

>>Дізнатися

 Закупівля за кошти субвенції НУШ: коли можна не застосовувати Prozorro Market

Як правильно використовувати кошти субвенції на забезпечення загальної середньої освіти «Нова українська школа»? Чому заклад освіти повинен мати укриття на відстані до 500 м? Як дотримати нові умови для закупівлі товару в Prozorro Market? Як дізнатися дату, за якою товар для НУШ внесений до Prozorro Market? Який КЕКВ вибрати? Які умови не можна порушити?

>>Дізнатися

 Закупівля обладнання для Нової української школи за кошти Ukraine Facility

Яке обладнання замовники можуть купувати для забезпечення загальної середньої освіти «Нова українська школа» (НУШ)? Який вид закупівлі застосувати, щоб придбати комп’ютерне та мультимедійне обладнання? Які вимоги врахувати, коли укладаєте договір за інструментом Ukraine Facility? 

>>Дізнатися

Закуповуємо харчування

Організація харчування в закладі освіти: які документи мають бути на харчоблоці

Пояснимо, які документи мають бути на харчоблоці закладу освіти. Тож під час перевірки організації харчування в закладі почуватиметеся впевненими, що все зробили правильно і не боятиметеся зауважень інспектора Дежпродспоживслужби

>>Дізнатися

Закупівля овочів: ураховуємо законодавчі вимоги та сезонність

Як визначити предмет закупівлі овочів і коли потрібно вказувати номенклатурні позиції? У яких випадках замовник зобов’язаний скористатися електронним каталогом, а коли достатньо прямого договору? Як урахувати сезонність, щоб не переплатити? 

>>Дізнатися

Закупівля продуктів харчування та визначення КЕКВ

Як правильно визначити предмет закупівлі та обрати її вид? Як не помилитися з КЕКВ і дотриматися вимог щодо видатків? 

>>Дізнатися

Зміна ціни в договорах про закупівлю продуктів харчування

Як боротися з проблемами, що виникають під час закупівлі продуктів харчування? Які вимоги до встановлення механізму зміни ціни в договорі про закупівлю продуктів харчування? Як уникнути укладання додаткових угод про зміну ціни товару з порушенням? Які підтвердні документи використовувати? Який орган має право підтверджувати коливання ціни на ринку? 

>>Дізнатися

Закупівлі продуктів харчування: що пояснює Мінекономіки

>>Дізнатися

Закупівля продуктів харчування за кошти субвенції за нагальною потребою: що врахувати

Замовник проводить закупівлю за постановою КМУ «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових 1-4 класів закладів загальної середньої освіти у 2024 році» від 04.10.2024 № 1145. Закупівля в Prozorro Market за запитом пропозицій постачальників не відбулася. Оголошувати нову  немає часу. Замовник планує укласти прямий договір за нагальною потребою. Чи можливо? 

>>Дізнатися

Закупівля продуктів харчування з додатка 2 та інших: чи можна разом в каталозі

Замовник на початку року провів відкриті торги для закупівлі різних продуктів харчування — за різними кодами ДК за четвертою цифрою. Наразі потрібно провести нову закупівлю цих продуктів. Проте тепер частину продуктів містить Додаток 2 до Особливостей, а решти в цьому Додатку немає. Зокрема, потрібно придбати для харчування дітей фрукти за кодом ДК 03220000-9 — Овочі, фрукти та горіхи. У Додатку 2 із фруктів є тільки яблука. Як бути? Чи можна інші фрукти (як і інші продукти) закуповувати в електронному каталозі, а не на відкритих торгах?

>>Дізнатися

Чи можна одночасно проводити закупівлю різних продуктів харчування у Prozorro Market

Останні зміни до Особливостей зобов’язали замовників закуповувати продукти харчування через Prozorro Market. Чи можна закупити продукти з різними кодами ДК 021:2015 в межах однієї закупівлі?

>>Дізнатися

Закупівля за кошти субвенції на харчування: чи сумувати з вже укладеним договором

У замовника є діючий договір на харчування для пільгових категорій учнів, укладений за результатами відкритих торгів. Тепер йому виділяють кошти субвенції для харчування учнів перших –  четвертих класів. Чи потрібно сумувати предмет закупівлі з уже закупленим? Якщо потрібно, то чи можна на час проведення торгів укласти прямий договір за підпунктом 4 пункту 13 Особливостей, щоб виконати вимоги постанови КМУ від 04.10.2024 № 1145?

>> Переглянути відеорішення

Закуповуємо послуги й обладнання

 Закупівля послуг з охорони органами поліції охорони для закладів освіти

Відділ освіти планує закупівлю послуг  зі спостереження за станом засобів тривожної сигналізації та охорони об’єктів (ДК 021:2015 — 79711000-1 «Послуги з моніторингу сигналів тривоги, що надходять з пристроїв охоронної сигналізації») на суму, що перевищує 100 тис. грн. Чи можна укласти прямий договір для закупівлі послуг охорони органами поліції охорони за підпунктом 5 пункту 13 Особливостей? 

>>Дізнатися

 Вимоги до укриттів у закладах освіти

Яка нормативна база? Як підготувати укриття? Як визначити можливості використання укриття? Як підготувати учасників освітнього процесу? Які основні вимоги до організації укриттів? Яким вимогам повинні відповідати укриття? Чим забезпечити укриття?

>>Дізнатися

 Ресурсна кімната в закладі освіти: яке обладнання та матеріали необхідно закупити

Пояснимо, як облаштувати ресурсну кімнату в закладі освіти — зможете обрати правильне місце для неї, облаштувати її зони та придбати необхідне обладнання й матеріали 

>>Дізнатися

 Якими документами підтвердити потребу в заміні шкільного автобуса на час ремонту

Підвезення учнів замовник здійснює шкільними автобусами. Для цього на початку року проводить відкриті торги за предметом закупівлі — здійснення організованого підвезення учнів до місць навчання. Однак раз на місяць один з автобусів виходить з ладу, і виникає потреба у підвезенні учнів за рахунок перевізника впродовж 4—5 днів, коли ремонтують автобус. Далі цей шкільний автобус виходить в рейс. Який документ може бути документальним підтвердженням цієї поломки автобуса для закупівлі за пунктом 15 Особливостей?

>>Дізнатися

 Пальне закупили для генератора: чи можна використати для автобуса

Бюджетна установа має залишок бензину, який придбали для генератора за КЕКВ 2275. Чи можна його використати на інші цілі, наприклад, на заправку автобусів або газонокосарок? Чи можна використати бензин, придбаний за КЕКВ 2275, на КЕКВ 2210?

>>Дізнатися

 Закупівля послуг з перевезення: хто організовує і що врахувати у ТД

Хто й на якій підставі організовує перевезенняЯк визначити предмет закупівлі? Яка специфіка регулярних спеціальних пасажирських перевезень? Як розрахувати річну потребу та очікувану вартість? Як сформувати технічну специфікацію? Як встановити кваліфікаційні критерії? Що передбачити у договорі?

>>Дізнатися

Використовуємо готові зразки

Дотримуємо законодавства