Головне у квітні
Вітаю, колеги! Ви щоденно стикаєтеся зі складними робочими ситуаціями. Експертус Держзакупівлі щоденно допомагає їх вирішувати. Я зібрала добірку найважливішого, що знадобиться вам у квітні. Це нові та оновлені консультації, форми із зразками заповнення і довідники. P. S. Читайте листи від мене, щоб ви точно не пропустили нового. Головний редактор системи «Експертус Держзакупівлі» |
Читайте насамперед
Скачайте зразки
Скористайтеся довідниками
Перегляньте «Експертус Держзакупівлі пояснює»
Зверніть увагу на консультації
Закуповуйте в умовах війни без помилок і порушень
|
Читайте відповіді на гарячі запитання закупівельників
Закупівля послуг з благоустрою окремих населених пунктів: як визначати предмет
Замовник має закупити послуги з благоустрою для окремих населених пунктів. Чи може він в межах ОТГ розбивати такі послуги за населеними пунктами і не проводити відкритих торгів?
Як діяти, якщо орендар не відшкодовує спожиті комунальні послуги
Не всі орендарі добросовісні і не завжди ретельно виконують умови договору оренди. А трапляються й такі, що не мають змоги у воєнний час відшкодувати орендодавцю спожиті комунальні послуги. До яких наслідків для установи-орендодавця це може призвести та як запобігти неприємностям, розкаже колишній ревізор
Чи обов'язково включати підстави пункту 19 Особливостей в прямий договір, укладений за пунктом 13
Замовник укладає договір на підставі підпункту 2 пункту 13 Особливостей. Чи обов'язково включати в умови такого договору порядок змін істотних умов, визначений у пункті 19 Особливостей?
Зменшення ціни за одиницю в договорі про закупівлю: чи можливе збільшення обсягу
Наразі на дизельне паливо ціна у постачальника зменшилася на кілька гривень. Тож замовник хоче змінити у договорі специфікацію – зменшити ціну за одиницю та збільшити кількість без зміни загальної суми договору. Чи можна додатковою угодою внести такі зміни до договору про закупівлю, укладеного за результатами відкритих торгів?
Закупівля послуг з виготовлення проєкту землеустрою: визначаємо предмет закупівлі
Замовник має закупити послуги з виготовлення проєкту землеустрою щодо встановлення меж на суму до 100 тис. грн. Це не додаткова потреба. Цього року у замовника вже були відкриті торги на закупівлю послуг за кодами ДК 71350000-6 — Науково-технічні послуги в галузі інженерії та 71250000-5 — Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги. Чи можна для виготовлення проєкту землеустрою знову використати один із вказаних кодів?
На початку року замовник уклав прямий договір про постачання електроенергії, коли не відбулися відкриті торги за відсутності учасників. Окремо замовник уклав договір із монополістом для закупівлі послуг з розподілу електроенергії. Наразі рішенням сесії замовнику передають ще 8 об'єктів, які приєднані до електромережі, але електропостачанням не користуються. Якщо порахувати постачання та розподіл щодо цих об'єктів на 2023 рік, загальна сума становитиме до 100 тис. грн. Чи правильно буде, якщо замовник укладе тепер нові договори як для закупівлі постачання електроенергії, так і для закупівлі послуг з розподілу саме для цих нових об'єктів?
Збільшувати обсяг закупленого за прямим договором чи укладати новий договір
Замовник уклав прямий договір на 85 тис. грн. Наразі виникла потреба збільшити обсяг у договорі і, відповідно, збільшити суму. Як краще зробити? Укладати новий договір на новий обсяг чи укласти додаткову угоду?
Запитайте експертів
Онлайн-помічник в Системі — це можливість отримати персональну консультацію та знайти вирішення своєї проблеми.
Зверніть увагу, що ця опція доступна користувачам Системи з VIP-версією.
З нетерпінням чекаємо на ваші запитання!